Zespół

Anna Jarota

Anna urodziła się w Polsce i tu też zdobyła dyplom z filologii angielskiej i psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Po studiach wyjechała do Paryża i tam, po nostryfikacji dyplomu z psychologii na Sorbonie, pracowała jako księgarz, co zupełnie odmieniło jej plany na przyszłość: pochłonęła ją branża wydawnicza. Przeniosła się do Londynu, gdzie pracowała jako agent w Andrew Nurnberg Associates, a następnie jako szefowa działu praw w XO Editions. Po powrocie do Paryża w 2008 roku założyła własną agencję, a w 2014 postanowiła rozszerzyć działalność na Polskę, otwierając biuro warszawskie.


Dominika Bojanowska

Dominika ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim, ze specjalizacją z zakresu literatury brytyjskiej. Jak przystało na prawdziwego mola książkowego, szybko trafiła do branży wydawniczej. Przez siedem lat pracowała dla agencji literackiej Graal, reprezentując na Polskę i inne kraje Europy wschodniej największych amerykańskich, brytyjskich, australijskich i kanadyjskich autorów, agencje i domy wydawnicze. Do AJA dołączyła w 2014 roku jako dyrektorka biura warszawskiego.


Zuzanna Brzezińska

Zuzanna po uzyskaniu dyplomu z prawa międzynarodowego w University of Essex i na LUISS University w Rzymie, dotychczasowe doświadczenie w branży wydawniczej zdobywała w paryskim biurze AJA oraz w kilku wydawnictwach w Paryzu (Editions des Deux Terres and XO/Oh! Editions). Zuzanna wraca do branży po krótkiej przerwie, w czasie której zdobyła dyplom z antropologii w School of Oriental and African Studies na University of London i podróżowała po Ameryce Południowej oczywiście z  plecakiem pełnym książek. Dołączyła do AJA w połowie kwietnia 2017 roku.


Anna Walczak

Anna jest absolwentką studiów nad słowiańszczyzną wschodnią na Uniwersytecie Warszawskim (ukrainistyka z językiem angielskim i rosyjskim). Już od liceum fascynowała się kulturą naszych wschodnich sąsiadów, zaś podróże po Rosji i Ukrainie tylko to spotęgowały. W wolnym czasie sięga po literaturę faktu, biografie oraz książki podróżnicze. Dołączyła  do zespołu pod koniec marca 2017 roku.


Beata Glińska

Beata jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Czyta właściwie wszystko, co jej wpadnie w ręce, zwłaszcza rosyjskich klasyków, Przyborę, Osiecką, Tyrmanda i dobrą fantastykę, niedobrą zresztą też. Zanim dołączyła do zespołu AJA jako asystentka w czerwcu 2018, pracowała dla szeregu organizacji pozarządowych związanych z kulturą i edukacją kulturalną, a także przy produkcji festiwali muzyki tradycyjnej.


Agnieszka Zawistowska

Agnieszka jest absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego specjalizującą się w językoznawstwie kognitywnym. Czyta wszystko od fikcji po literaturę faktu, szczególnym sentymentem darząc jednak fantastykę oraz literaturę z okresu modernizmu. Pasjonatka antykwariatów i starych książek oraz odpoczynku na łonie natury. Do AJA dołączyła we wrześniu 2019 roku jako specjalistka do spraw administracyjnych.


Adriana Mleczak

Adriana ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracowała jako menedżerka projektów i sekretarz redakcji w Wydawnictwie Poznańskim i Virtualo. Ada jest wybrednym molem książkowym. Na stosiku aktualnie czytanych książek zawsze ma co najmniej dziesięć pozycji. Najbardziej lubi czytać literaturę faktu i skandynawskie powieści. Po pracy szuka równowagi na macie do jogi. Do AJA dołączyła w marcu 2022 roku jako specjalistka do spraw administracyjnych.